Fórum - Téma


STK a EK na Slovensku


Fórum Pokec všeobecný STK a EK na Slovensku
2012-02-29 21:21:39

Chcem sa s vami podeliť s tým, aké máme ako súkromníci tu na Slovensku problémy s STK a EK na traktor. Dnes sme ju absolvovali. Potvrdilo sa vitajte na Slovensku. Ak nenájdeš dopredu nejaké konexie a neistiš sa môžeš mať istotu že obídeš naprázdno a to môžeš mať traktor ako by zišiel z výrobnej linky.

Jedná cesta tam 50 km x 2 to máš 100 km, spálili sme 30l nafty, za STK a EK 50 eúr. Ráno sme vstavali o štvrtej ráno, o pol piatej sme vyrazili z domu aby sme tam boli prví. Za neustáleho dažďa, vetra s traktorom ktorý nepôjde rýchlejšie ako 20 km/h. No a domov sme došli na obed.

A keď sme počúvali výklad technika-toto nemôže byť tak, toto musí byť inak, odrazky musia byť okrúhle, trojuholníkové idú na príves , radlica nesmie byť, navijak nesmie byť, lebo je iná hmotnosť než je v papieroch atď. cítili sme sa všelijako ale príjemne nie. Toto je horšia buzeracia ako na vojne. Ak by sa toto všetko malo dodržať čo povedal technik tak garantujem, že neprejde ani úplne nový traktor.

A takúto tortúru treba absolvovať každé 2 roky. Zákony sa menia ako na bežiacom pase, robia ich ľudia od stola, neznalí vecí a schvaľujú ich ďalší "odborníci" páni poslanci z parlamentu. Tak to potom aj vyzerá.

Na predné sklo sa lepí štítok s vyznačením doby platnosti STK a EK, okrem toho pri dokladoch ešte máš zelenú/EK/ a červenú/STK/ kartičku no ak sa ti vysype predné okno, zas s traktorom do stanice technickej kontroly pre nové štítky No kde je tu logika? A jasne že zas za štítky cvakaš.

O pojazdných STK-káčkach tu niet ani chýru ani slychu, vyskytujú sa ale po väčších mestách. Platné zákony si inak vysvetľujú technici na STK, inak polícia, formulár A4 veľkého techničáku jednoducho nestačí, aby sa tam dali zapísať všetky vecí, ktoré si na traktor namontuješ s cieľom zvýšiť bezpečnosť, nie aby to kvitovali, ešte ťa skritizujú. Lekárnička nesmie byť po dobe platnosti, /logicky z toho plynie že radšej žiadnu ako po záruke/ bez ohľadu na to, že jej obsah nebol ani rozbalený!!/, súčasťou povinnej výbavy musí byť 6kg hasiaci prístroj! to je veľké ako hebedo v traktore ani nemáš miesto kde by si ho upevnil, v prípade nehody ťa to ešte prizabije. Neustále sa zvyšujú nároky na emisie, vyfúkové plyny čo veľmi ťažko dodržať pri 35 alebo viac ročnom traktore

Na dnes toľko, rád odpoviem na prípadné otázky.


Odpovědět