Fórum - Téma


Zetor 6748 - popis mého traktoru


Fórum Zetor UŘ I Zetor 6748 - popis mého traktoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Zetor UŘ I  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1974 UŘ I 6748

1 fotek  |  4 diskuzí

Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.

Traktor ZETOR 6748 UKT úprava2011-12-19 22:03:31

Niekoľkými riadkami by som chcel predstaviť násho krasavca.

Jedná sa o traktor ZETOR 6748 po úprave na UKT. Kúpili sme ho pred 16. timi rokmi v dosť zuboženom stave. Tak neostavalo nič iné len sa pustiť do generálky. Rozhodili sme čo sa nám nepozdavalo a pomaly začali so skladaním. Bola urobená GO agregátu, prednej napravy, pretesnenie, výmena náplni, dôkladná očista, kompletné obutie až po nový nater.

Tým to ale neskončilo. Počas prevádzky traktora sa odstraňovali zavady ktoré sa vyskitli no a popri tom sme rozmýšľali ako sa pustiť do UKT prestavby. Namiesto predného zavesu na zavažie sme namontovali originál PTZ/predný trojbodový záves/ aké sa montovali na tratktory ZETOR HORAL SYSTÉM to umožnilo namontovať po úprave prednú radlicu z LKT. Tomu predchadzalo vystuženie celého traktora od predného zavesu až po zadný most.

Vystuhy sú vedené po bokoch agregatu k nosnej trubke ktorá drží kabinu. Na konci vystuhy sa privarili 2 polmesiace ktoré sa upevnili zhora a zdola na nosnú ruru a zošrubovali sa, stamade potom rovnakým spôsobom sú vystuhy vedené až po zadný mosť kde končia držiakom ktorý je priskrutkovaný k zadnému mostu. Vystuhy prenášajú všetky tlaky ktoré vznikajú pri používaní radlice a navijaka. Druhé vystuhy sú v kabíne odkiaľ bola vymontovaná tak nádrž ako aj pôvodná prístrojovka. Tým sme získali oveľa viac priestoru v kabíne. Vystuhy sú jedným koncom upevnené v mieste kde bola uchytená nádrž a koncia pri sedačke.

Nádrž bola umiestnená na pravej strane ako je stupačka pod kabínu kde je dostatočne chranená. Prístrojovka bola nahradené úpravenou z Bielorusa a je upevnená na držiaku ktorý je prichytený do predného stlpika kabíny pod čelným oknom a k vystuham. Pod prístrojovkou je miesto na upevnenie skrinky sklonomeru DSH 026 a odkladací priestor, druhá časť sklonomeru/vystražné kontrolky je umiestnená hore za prístrojovskou. Sklonomer sa da vypnúť aby nemusel pipať aj vtedy, ked to nie je nutné.

Pred časom bola vymenená sedačka za novú., očalunená sedačka spolujazdca, laminatová strecha bola nahradená plechovou čo umožnilo zaviesť do kabíny topenie.

Hlučnosť v kabíne sa znižila namontovaním stredového panelu a gumenného krytu, zvyšené boli páčky redukcie a zadného nahonu, zmena v osadení ručnej brzdy a spojky vyvodového hriadeľa, opravené brzdový a spojkový pedal nakoľko boli vybité puzdra a mali veľký vykyv na strany.

Kompletne bola zgeneralkovaná elektrická inštalacia, urobené ochranné ramy okolo kabíny/strechy/, blatníkov, svetiel.

Bol urobený kryt z ryhovaného plechu popod celú prídavnu prevodovku. Nie je tomu tak davno čo sa robila GO hydrauliky, riadenia.

Čo sa udialo vzadu?

Na traktor bol po úprave namontovaný naviják zo ZILA a rampovacia vzpera. navijak držia 2x3 svorníky na konzole kde sa upevnuje bežne ťahlo na príves, ťahlo kde upíname príves je teraz umiestnené na rame navijáku.

Traktor je s EČ, dokladmi v ktorých sú zapísané všetky úpravy ktoré boli vykonané, ma STK a EK.Pre zníženie hlučnosti v kabíne bol upravený vyfuk tak, že bol ešte opatrený jedným tlmičom/baňkou/ a vyvedený tesne nad strechu kabíny čím sa odstranilo aj prenikaniue vyfukových plynov do kabíny.

Pre lepšie štartovanie bol vymenený štarter za nový typ s reduktorom a do vzduchového potrubia osadený jedn žhavič z AVIE.

Možno som na niečo zabudol, rád odpoviem na prípadné otázky.

2012-01-08 09:47:24

To se fakt povedlo, klobouk dolu

2012-01-20 11:58:56

diiiiiiiiiiiiiiiiik


Odpovědět